Kommunity - Community-focused social event platform | Product Hunt
Yazılım Sektöründe Korku, Kaygı ve Özgüven
Sürekli gelişen, değişen teknolojiler. İş sürekliliği ve gelecek kaygıları. Yetişmesi gereken işler, daha verimli olmak adına üretilen metodolojiler. Sürekli temiz kod, düzgün yazılım geliştirme vurgusu. Diğer programlama topluluklarıyla yapılan karşılaştırmalar, kendini üstün veya geride görme hissi. Seçilen teknolojilere olan güven, duyulan aşk, teknolojinin bizi sorunlardan kurtarmasına olan inanç.  Üretilen ürüne yabancılaşma. Her zaman daha iyi, etkin olmalıyız duygusu. İnsanoğlu olarak bütün bunları yürütmeye çalışan yazılımı kaldıramayan bir donanıma kısıtlanmış olmamız. 

Bütün bu kavramlar ve durumlar, yazılım geliştiricilerin dünyasını şekillendiriyor; ancak yazılım sektöründe çoğunlukla kullandığımız araçları konuşuyor, arkada kalan insanı ve o insanın hissettiklerini, özgüvenini, kaygı ve korkularını ise fazlaca dillendirmiyoruz. Bu konulardaki farkındalık son yıllarda özellikle Batı dünyasındaki konferanslarda artmaya başladı. Bu konuşmada temel amacımız bu konularda bir reçete sunmaktan çok topluluklarımızda bu konuların konuşulmasına ön ayak olmak olacak. Yazılım geliştirenlerin hissettikleri korku, kaygı ve özgüven duygularını Türkiye özelindeki durumları da göz önünde bulundurarak inceleyeceğiz, bu duyguların kaynaklarını ve nasıl kontrol edilebileceğini tartışacağız. 

KONUŞMACIMIZ: ÜSTÜN ÖZGÜR

Kariyerine ABD tabanlı Toolio şirketinde yazılım mühendisi olarak devam eden Üstün Özgür, aynı zamanda da kurucu olduğu Rugila Teknoloji’de veri güvenliği ve keşfine yönelik ürünler geliştirmekte ve kurumsal firmalara danışmanlık hizmetleri vermektedir. JavaScript, Python, Clojure, C# dillerinde ürünler geliştirmiş olup yazılım geliştirme sektöründe, sunucu taraflı geliştirme, önyüz geliştirmesi, altyapı yönetimi gibi farklı alanlarında deneyim sahibidir. Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden lisans ve yüksek lisans derecelerine sahip olup evli ve bir çocuk babasıdır.

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/ustunozgur/

ETKİNLİK SPONSORU:
Etkinlik sponsorumuz Koçfinans [1]'a çok teşekkür ederiz.

MEKAN VE ULAŞIM:
Otopark: Katılımcılarımız Koç Çamlıca İş Merkezi’nin hemen yanındaki Emaar AVM’nin otoparkını (ücretsiz) kullanabilirler.
Ulaşım: Koç Çamlıca İş Merkezi’ne toplu taşıma üzerinden en yakın Ünalan Metro İstasyonu (1 numaralı Üsküdar Belediyesi çıkışı) veya Acıbadem Metrobüs durağı üzerinden, taksi veya otobüs ile ulaşım sağlanabilir. (Moovit üzerinden rota çizebilirsiniz [2])
Adres: Koç Çamlıca İş Merkezi, Koçfinans Seminer Salonu A Blok -3 (Ünalan Mahallesi Ayazma Cd. Koç Çamlıca İş Merkezi A Blok 34700 Üsküdar / İSTANBUL)

[2] https://bit.ly/2MRsUlC
[1] https://www.kocfinans.com.tr

There are no comments. Be the first one!

Kocfinans Head Office