Pop- Up | Hanlar Bölgesi

Pop- Up | Hanlar Bölgesi • Türkiye Tasarım Vakfı Yaz Atölyeleri kapsamında, Fatih Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Hanlar Bölgesi Keşif Atölyesi'nde Yazar ve Akademisyen Murat Belge, bölgenin mimarisini, kültürünü, tarihini ve insanını kendi yaşam tecrübeleri ve deneyimleri üzerinden anlatacağı söyleşiyi 10 Temmuz Pazartesi saat 19.00'da İskele'de gerçekleştirecek! Kayıt için link profilde Murat Belge, 1943’te doğdu, İ.Ü. Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Halkın Dostları, Birikim, Yeni Dergi, Yeni Gündem, Milliyet Sanat, Papirüs dergilerinde ve Cumhuriyet, Demokrat, Milliyet, Radikal, Taraf gazetelerinde yazdı. 1983’te İletişim Yayınları’nı kurdu.


Türkiye'nin ilk karşılaştırmalı edebiyat bölümünü kuran İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ilgili bölüm başkanlığını 1996'dan beri sürdürüyor ve bölümde edebiyat dersleri vermeye devam ediyor.
İstanbul'un tarihi bölgelerinde, Boğaziçi'nde düzenlediği kültür turlarıyla tanındı; yemek ve mutfak kültürü ve gezilerine ilişkin kitaplar, bir gezi rehberi ve popüler tarih kitaplarına imzasını attı

There are no comments. Be the first one!

START DATE Monday, July 10, 2023
16:00END DATE
Wednesday, July 12, 2023
18:00
Africa/Abidjan
Kuzguncuk İskele Binası
Kuzguncuk, Kuzguncuk Çarşı Cd No: 9, 34674 Üsküdar/İstanbul, Türkiye, Istanbul, Turkey
Kuzguncuk İskele Binası