Online Yarışma: Türkçe Doğal Dil İşleme

Türkiye Açık Kaynak Platformu, ülkemizde açık kaynak kodlu yazılımları desteklemek, yazılımcı sayısını ve niteliklerini artırmak amacıyla kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. Bu bağlamda, Bilişim Vadisi'nde 30 Kasım 2019 tarihinde Türkçe Doğal Dil İşleme ile ilgili ilk 24 saatlik hackathon gerçekleştirilmiştir. Açıkhack adlı hackathona 180 kişi başvurmuş, 120 kişi katılım sağlamış, 28 demo proje oluşturulmuştur. 

Türkiye Açık Kaynak Platformu, Covid 19 süresince de faaliyetlerine devam etmiştir. Acikseminer.com üzerinden Türkçe Doğal Dil İşleme, PARDUS, PostgreSQL, Yapay Zeka gibi konularda teknik eğitimler düzenlenmiş, ilgili eğitimlere katılım en az 10.000 kişi seviyelerinde gerçekleşmiştir.

Platform, 1 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak ve yaklaşık 1 ay sürecek Online Türkçe Doğal Dil İşleme yarışması düzenlemektedir. Yarışma süresince katılımcıların başvuru, mentörlük ve proje takip süreçleri online ortamda gerçekleştirilecektir.

Aşağıda sizlere sunulan Başvuru Formu'nu doldurduğunu taktirde yarışma için başvurunuz alınmış olacaktır. 
Yarışmada geliştirilecek tüm projelerin GitHub hesabınız üzerinden kütüphane oluşturularak açık kaynak ekosistemi ile paylaşılması gerekmektedir. Bu bağlamda, formu doldurmanız ve yarışmaya katılım sağlamanız, yarışma için geliştirecek olduğunuz projenizi açık kaynak ekosistemi ile paylaşmayı kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Türkçe Doğal Dil İşleme Online Yarışmasına 18 yaş üzeri herkes başvuru yapabilir. Katılımlar bireysel ya da takım haline gerçekleştirilebilir. Takım haline yarışacak ekiplerin her birinin ayrı ayrı başvuru yapması ve takım isimlerini doğru olarak forma yazmaları önem arz etmektedir.

There are no comments. Be the first one!

START DATE Wednesday, July 1, 2020
06:00END DATE
Friday, July 31, 2020
20:59
Africa/Abidjan
Online