Kommunity - Community-focused social event platform | Product Hunt
Tüm İnterneti Nasıl Cache'leriz? Olasılıksal Veri Yapılarına Yolculuk

Veri yapıları (Data Structures) yazılım ve bilgisayar bilimleri dünyasında her zaman karşımıza çıkan şeylerden. Neredeyse yazdığımız her satır kodda bir şekilde kullandığımız bu yapıların bu meetup'da çok da bilinmeyen olasılıksal varyasyonlarını anlatıyor olacağım. Genelde her zaman deterministik yapılar olarak karşımıza çıkan bu yapıların olasılıksal varyasyonlarını kullanmanın ne gibi avantajları olabilir? Sandığımızdan çok daha fazla kullanılan fakat bir o kadar da yazılımcılar içerisinde az bilinen bu yapıların "use case"lerini de tartışıyor olacağız.

KONUŞMACIMIZ: BERKAY DİNÇER
Senior Software Engineer @Scotty, Sabancı Uni alumni. Experienced developer with academic background on ML / Data Mining. Frequent coder, novice astronomer.

ETKİNLİK SPONSORU:
Etkinlik sponsorumuz Koçfinans [1]'a çok teşekkür ederiz.

MEKAN VE ULAŞIM:
Otopark: Katılımcılarımız Koç Çamlıca İş Merkezi’nin hemen yanındaki Emaar AVM’nin otoparkını (ücretsiz) kullanabilirler.
Ulaşım: Koç Çamlıca İş Merkezi’ne toplu taşıma üzerinden en yakın Ünalan Metro İstasyonu (1 numaralı Üsküdar Belediyesi çıkışı) veya Acıbadem Metrobüs durağı üzerinden, taksi veya otobüs ile ulaşım sağlanabilir. (Moovit üzerinden rota çizebilirsiniz [2])
Adres: Koç Çamlıca İş Merkezi, Koçfinans Seminer Salonu A Blok -3 (Ünalan Mahallesi Ayazma Cd. Koç Çamlıca İş Merkezi A Blok 34700 Üsküdar / İSTANBUL)

[2] https://bit.ly/2MRsUlC
[1] https://www.kocfinans.com.tr


  • Enes4 years ago
    Software Craftsmanship Turkey ekibine ve Berkay Dinçer'e çok teşekkür ederim. Olasılıksal Veri Yapılarına Yolculuk'un devamı niteliğinde tekrar bir etkinlik olur umarım, elinize sağlık.
    Read more
    Read less
Koçfinans Head Office