Kommunity - Community-focused social event platform | Product Hunt
Panel: Yazılımcının Yolu

Türkiye Yazılım Ustalığı topluluğu sezonun son etkinliğini panel formatında düzenliyor!

 

YAZILIMCININ YOLU

Bu etkinliğimizde bir yazılımcının kariyeri boyunca karşılaşabileceği çeşitli zorluklara, sorgulamalara, yol ayrımlarına, kararsızlıklara değineceğiz. Yazılım endüstrisinin geçmişini, bugününü ve geleceğini ele alacağımız bu panelde uzun yıllardır yazılım sektöründe profesyonel olarak çalışan panelistlerimize çeşitli sorular yöneltilecek, onlardan tecrübelerini ve fikirlerini paylaşmalarını isteyeceğiz. 


Panelist: Samet Atdag

Prisync kurucu ortağı ve CTO'sudur. Çeşitli startup'larda ve olgun şirketlerde çeşitli geliştirici ve lead pozisyonlarında çalışmıştır. Youtube'da Prisync Labs kanalında Aslında Çok Basit serisini hazırlamakta ve sunmaktadır.

https://www.youtube.com/channel/UCAYAwQ-SKG2-o4c5UQcitTQ/

https://www.linkedin.com/in/samet-atdag-1523717/

https://twitter.com/sam3t
 

 

Panelist: Aykut M. Bulgu

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunudur. Profesyonel iş hayatı danışmanlık ve yazılım uzmanlığıyla harmanlanmış olan Aykut, bu süreçte irili ufaklı birçok Java projesine dahil olmuş, başta Red Hat Jboss ürünleri dahil olmak üzere açık kaynaklı bir çok enterprise Java ürününü kullanma imkanı bulmuştur. Şu sıralar Openshift Container Platform ile konteynerizasyon, uygulama modernizasyonu ve mikroservisler konusunda çalışmakta olan Aykut, uygulama performans ve ölçeklenebilirliği konuları üzerine de uzmanlaşmaktadır. Şu anda Red Hat’te orta-katman danışmanı olarak çalışmaktadır.

https://www.linkedin.com/in/mabulgu/

https://twitter.com/systemcraftsman

 

Panelist: Lemi Orhan Ergin
Craftbase'in kurucu ortağı ve Software Craftsmanship Turkey topluluğunun kurucusudur. Kariyeri boyunca onlarca kurumsal firmaya danışmanlık vermiş, eBay/GittiGidiyor, Sony, ACM ve iyzico'da yazılım mimarı, yazılım ustası, teknik lider, takım lideri, teknik koordinator, Scrum Master ve agile koç olarak görev almıştır. Yazılım takımlarında yazılım kültürün kurulması, devamı ve sürdürülebilirliği konularında liderlik etmiştir. 2018 içerisinde kendisi gibi tutkulu yazılımcılar ile Craftbase’i kurmuştur. Halen sektör için kritik öneme sahip yazılımlar geliştirmeye devam etmektedir. "Lemi'nin Not Defteri" isimli podcast serisinin yapımcısıdır.

https://open.spotify.com/show/29k87DtwOLRZ1h2f0ONXni

https://www.linkedin.com/in/lemiorhan/

https://twitter.com/lemiorhan


Moderatör: Erkan Erol

Yazılım geliştirici olarak kariyerini sürdürüyor. Panelistlere zor sorular sormayı vadediyor. 

https://twitter.com/erkan_erol_


ETKİNLİK SPONSORU:
Etkinlik sponsorumuz Koçfinans [1]'a çok teşekkür ederiz.

MEKAN VE ULAŞIM:
Otopark: Katılımcılarımız Koç Çamlıca İş Merkezi’nin hemen yanındaki Emaar AVM’nin otoparkını (ücretsiz) kullanabilirler.
Ulaşım: Koç Çamlıca İş Merkezi’ne toplu taşıma üzerinden en yakın Ünalan Metro İstasyonu (1 numaralı Üsküdar Belediyesi çıkışı) veya Acıbadem Metrobüs durağı üzerinden, taksi veya otobüs ile ulaşım sağlanabilir. (Moovit üzerinden rota çizebilirsiniz [2])
Adres: Koç Çamlıca İş Merkezi, Koçfinans Seminer Salonu A Blok -3 (Ünalan Mahallesi Ayazma Cd. Koç Çamlıca İş Merkezi A Blok 34700 Üsküdar / İSTANBUL)

[2] https://bit.ly/2MRsUlC
[1] https://www.kocfinans.com.tr 

  • Çok güzel bir yemek yersiniz fakat bitmiştir. Doymadınız doyamadınız. Tekrar yemek istersiniz. Ben doymadım. Zaten bütün sorular sorulamadı. Bu konu ve konukların 2. servisini talep ediyorum. Sezon kapanışı mükemmel bir ziyafetle bitti, sezon açılışı aynı mükemmelliği hak eder diye düşünüyorum. Emekleriniz için teşekkür ederiz.
    Read more
    Read less
Kocfinans Head Office