Mesleğini Tanı(t) Canlı Yayın Serisi #4 | Aslıhan Muazzez Ünsal

📢 Mesleğini Tanı(t) canlı yayın serimiz devam ediyor!

 

Hilal Güngör moderatörlüğünde gerçekleştireceğimiz Mesleğini Tanı(t) Canlı Yayın Serimizin bugünkü konuğu: Aslıhan Muazzez Ünsal - Fizik & Yüksek Öğrenimde STEM Eğitimi

 

Fizik ve yüksek öğrenimde STEM eğitimi ile ilgili merak ettiklerinizi Aslıhan Muazzez Ünsal’a sormak ister misiniz? Aslıhan Muazzez, çalışma alanını sizler için tanıtacak.🚀

 

🕐Takviminize eklemeyi unutmayın, ilham dolu bir yayın olacak!

 

👉Aslıhan Muazzez Ünsal Kimdir?

Bilkent Üniversitesi Fizik bölümünden 2007 senesinde mezun oldu. Daha sonra yüksek lisansını Boston Üniversitesi Astronomi bölümünde 2009 yılında tamamlayan Aslıhan Muazzez Ünsal, doktora çalışmalarını ise 2015 senesinde Sabancı Üniversitesinde bitirdi. Doktorasında Yüksek Enerji Astrofiziği üzerine çalıştı. Doktora öğrencisi iken ders anlatmaktan, öğrenciler ile iletişim de bulunmaktan büyük keyif aldığını fark etti. 2017 senesinden bu yana da Sabancı Üniversitesi Temel Geliştirme Direktörlüğünde Öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Günümüzde, belli sorular etrafında şekillenmiş interdisipliner bir bilim dersinin hem koordinatörlüğünü yapıyor hem de ders veriyor. Şu anda ise zamanının çoğunu STEM eğitimi üzerine harcamakta.

 

👉 Hilal Güngör Kimdir? 

Hilal, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Matematik mezunu. Artistanbul yazılım firmasında Eğitim Teknolojileri Uzmanı olarak çalışıyor, aynı zamanda SistersLab Kurucu Üyelerinden biri. Giyilebilir teknolojiyle ilgileniyor, robotik alanlarında projeler yapmaktan ve paylaşmaktan çok keyif alıyor. 

 

👉 Mesleğini Tanı(t) Canlı Yayın Serisi Nedir?

Meslek seçim dönemindeki kız çocukları ve kadınlara STEM mesleklerini tanıtacağımız 4 haftalık bir canlı yayın serisi planladık. Birçok kız çocuğuna ve genç kadına yol gösterecek bu yayınları, STEM mesleklerinde çalışan rol model kadınlar ile yapacağız! 12 Temmuz - 13 Ağustos tarihleri arasında hafta içi her gün, saat 20:00’da YouTube kanalımızda buluşuyoruz!

 

📌Not: Kurban Bayramı tatili nedeni ile 19-23 Temmuz haftasında yayın yapılamayacaktır.

 

Bizi takip etmeyi unutmayın.👇

Web site: https://sisterslab.co 

Instagram: https://www.instagram.com/sisterslabb 

Twitter: https://twitter.com/sisterslab 

LinkedIn: 

https://www.linkedin.com/company/sisterslab

 

There are no comments. Be the first one!

Thursday, July 15, 2021
17:00 - 18:00
Africa/Abidjan
Online