Medianova Talks #1 : Application Deployment & Edge Caching

Medianova Tech Topluluğu olarak sizi ilk etkinliğimize davet ediyoruz! 🎉

 

Medianova Talks serisinin ilk etkinliği için 16 Ocak Salı günü Medianova İstanbul ofisinde bir araya geliyoruz. Etkinlik hem fiziksel hem de canlı olarak Youtube üzerinden canlı olarak olarak yayınlanacaktır.

 

Etkinliğimiz iki oturumda gerçekleşecek ve ilk oturumda Mücahit CÜCEN bir web uygulamasının deployment süreçlerini aktaracak.Ardından Kürşad ALTAN bu web uygulamasını performansı ve ölçeklenebilirliği optimize etmek için önemli olan CDN(Content Delivery Network) önbellek kurulumu gerçekleştirecek.

 

Bu etkinlikle birlikte katılımcılar Github Actions kullanarak CI&CD süreçleri hakkında bilgi sahibi olacak ve Edge Caching mimarisi ile tanışacaklar.


 
Etkinlik İçeriği


Deploying Laravel w/ Github Actions: Bu oturum, Laravel uygulamalarında sorunsuz ve otomatik yayımlama iş akışları için GitHub Actions'ın gücünden faydalanmaya odaklanıyor. Katılımcılar, GitHub Actions kullanarak sürekli entegrasyon ve dağıtım süreçlerini nasıl kuracaklarını öğrenecekler. Bu, Laravel uygulamalarının etkili ve otomatik test edilmesine, derlenmesine ve dağıtılmasına olanak tanıyacak. Oturum, Github Actions işlemlerinin sıfırdan yazılmasını kapsayacak bir workshop formatında olacak. Canlı veya geliştirme ortamlarına dağıtım sürecini nasıl akılcı hale getireceğini gösterecek.

 

Edge Caching for Web Applications: Bu oturum, web uygulamalarında performansı ve ölçeklenebilirliği optimize etmek için önemli olan CDN önbelleği kavramına odaklanıyor. CDN (Content Delivery Network) önbelleğinin istemci ile sunucu arasında nasıl çalıştığını, içeriği dağıtım ağları (CDN'ler) kullanarak statik varlıkları ve dinamik içeriği kullanıcıya daha yakın bir şekilde önbelleğe almayı araştırıyor. Katılımcılar, CDN önbelleğinin gecikmeyi azaltma, yükleme sürelerini iyileştirme ve artan trafiği yönetme konusundaki faydalarını anlayacaklar. Oturum, çeşitli önbellekleme stratejilerini, uygulama tekniklerini, potansiyel zorlukları ve kenar önbelleğinin web uygulama performansı ve kullanıcı deneyimi üzerindeki etkisini kapsayacak, dağıtılmış çevrimiçi ortamlarda web uygulamalarını optimize etmek için değerli içgörüler sunacak.

 

 

Bu etkinliğe, web dünyasında ki gelişmeleri yakından takip etmek ve edge caching ile ilgili bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmak isteyen herkes katılabilir.

 

Katılım ücretsizdir ve tüm meraklılara açıktır. 

Kontenjan sınırlıdır.

 

Etkinliğimize katılmak için kayıt olmayı unutmayın, keyifli bir etkinlik olması dileğiyle! 

 

Etkinlik canlı olarak Youtube üzerinden yayınlanacaktır. 

https://www.youtube.com/live/bpexnj7gqyI?si=w01yuzkZnAO59wuP

 


 

Schedule

January 16, 2024

4:00 PM - 4:40 PMOturum
Deploying Laravel w/ Github Actions
Mücahit CÜCEN
5:00 PM - 5:40 PMOturum
Edge Caching for Web Applications
Kürşad ALTAN

Speakers

speaker.name

Mücahit CÜCEN

Software Developer, Moneo

speaker.name

Kürşad ALTAN

Software Developer, Medianova

  • Medianova Mecidiyeköy ofisimizde gerçekleştirilecek etkinliğimize, fiziksel katılımcılarımızın yanı sıra uzakta olan ve katılamayacak olanlar için online canlı yayın seçeneği sunulacaktır.

    Online canlı yayın bilgileri, etkinlik tarihine yakın bir zamanda paylaşılacaktır. Lütfen bu bilgileri takip ederek etkinliğimize katılım sağlayabilir ve paylaşımlarımıza online platformlar üzerinden erişebilirsiniz.

    Etkinliğimize katılımınızı bekler, keyifli bir etkinlik dileriz.
    Read more
    Read less
CREATED BY
Medianova Tech
Medianova İstanbul Ofisi

PHOTOS