MDI Experience #03 - Semih Gelişli | Cyber Security Executive & Mentor

Selamlar,

 

Ülkemiz siber güvenlik sektörüne baktığımızda, tecrübelerini ve hayat hikayesini dinlemek için can attığım nadir insanlardan birisi olan Semih Gelişli kanalımıza konuk oluyor !

 

Neden can attığımı şöyle açıklayayım: Semih 2009 yılında YTU Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri'nde yüksek lisans yapıyor. Akabinde de benim tanıdığım/bildiğim kadarıyla da siber güvenliğin teknik dünyasında sırasıyla Güvenlik Mühendisi, Network Güvenlik Uzmanı,  Incident Responder  sorumluluklarını almakta. Akabinde Siber Güvenlik Olay Yönetimi Birim Müdürü ve daha da ileriye gidip bir finans kurumunda Siber Güvenlik Merkezi ve Bilgi Güvenliği Yönetişim Direktörü olarak görev aldı.  Şu anda ise Natica IT firmasında CTO görevinde meslek hayatına devam etmekte. Tüm bu serüvenin içerisinde ayrıca da mentorluk yapmakta..

 

Siber güvenliğin tüm dünyasında sorumluluk almış bir insandan öğrenebileceğimiz şeylerin sınırı belki de yok.. Kendisi beni kırmayıp davetimi kabul ettiği için müteşekkirim.

 

https://www.linkedin.com/in/sgelisli/

 

Mekanda görüşmek üzere,

 

Mehmet.

There are no comments. Be the first one!

Tuesday, March 26, 2024
17:30 - 18:30
Africa/Abidjan
Online