Golang For Hackers #1 - Hello Security

Merhaba,

 

Bildiğiniz üzere MDISEC Twitch topluluğunu, teknik-taktik anlamında en dolu siber güvenlik eğitimlerini vermeyi hedefleyerek kurduk. Bu topluluğu kurarken ve Twitch üzerinde yayınlar yaparken birincil hedefim her zaman siber güvenliğin teknik dünyası içerisinde olmaktı. 

2 yıla yakın süre içerisinde 300 saati aşkın siber güvenlik eğitimleri organize ettik. Geriye dönük bu eğitimlerin indexine https://github.com/mdisec/mdisec-twitch-yayinlari adresinden ulaşabilirsin. 

Son zamanlarda siber güvenliğin biraz dışına çıkıp, farklı programlama dillerine yönelmek istedim. Tabiki de hedefim günün sonunda hem yeni şeyler öğrenmek, hem de yazılım geliştirebilme kapabilitesinin siber güvenlik sektöründeki öneminin altını çizmek.

Tam olarak bu noktada Golang For Hackers eğitim serisine karar verdik. Topluluğumuzun içerisinde Golang'e gayet hakim insanlar mevcut. Bu arkadaşlarımızdan canlı Golang eğitimi alıp, akabinde de Golang ile siber güvenlikte ihtiyaç duyduğumuz araç setlerini geliştirmeye başlayacağız.

Özetle: Golang For Hackers eğitim serisine katılanlar; golang dilini öğrenecek, siber güvenlik dünyasındaki ihtiyaçlarını golang ile karşılamaya başlayacaktır. İleriki zamanlarda siber güvenlik testlerinde kullanacağımız farkı araç setlerini golang ile kodladığımız yayınlar organize edeceğiz.

Bu eğitim serisi, başta Orhun(https://github.com/obegendi) olmak üzere, Ege Balcı(https://github.com/EgeBalci) ve topluluğun golang ile ilgili bilgisi olan muhtelif diğer bireyleri tarafından birlikte üretilmektedir.

Table of content ve gelişmeleri takip etmek için aşağıdaki repoyu takibe alabilirsin.

https://github.com/mdisec/golang-for-hackers-turkish-edition

Not: Etkinlik kapak fotoğrafı codism.io adresinden araklanmıştır :)

Thursday, September 9, 2021
17:00 - 19:00
Africa/Abidjan
Online