Yalın Kod

PHPKonf sonrası verdiğimiz kısa bir aradan sonra Temmuz buluşmamızı Düğün.com'un Galata'daki şirin Startup Cafe'sinde gerçekleştiriyoruz.

Bir çok kişinin Yalın Kod isimli YouTube kanalından tanıdığı, Sobee stüdyolarında görev aldıktan sonra Amerika'ya taşınan ve Amazon ve Microsoft’un çok önemli projelerinde çalışan Bilgem Çakır ve e-ticaret pazarına yönelik piyasa araştırması ve fiyat optimizasyonu alanında faaliyet gösteren yerli teknoloji firması Prisync'in kurucu ortağı ve CTO'su Samet Atdağ.

Etkinlik Programı

13:00: Bilgem Çakır - Yazılımla alakalı üç aykırı iddia
50 yıllık kısa geçmişi ile yazılım endüstrisinde bazı şeyleri aşmış olsak  sık sık kalite ve takvim hedeflerimizi kaçırmaya devam ediyoruz. Bu konuşmada yazılım dünyasında pek tartışılmayan üç perspektiften bahsedip geliştirici deneyimini ve ürün kalitesini biraz iyileştirmenin yollarını arayacağız.

14:00-14:30: Pizza / Kahve Molası

14:30-15:30: Samet Atdağ - Big-O: Veri Büyüdükçe Kod Neden Yavaşlar?
Bilgisayar bilimcilerinin en sevdiği konulardan biri olan yazılımda karmaşıklık konusu, biz yazılım geliştiricileri biraz ürkütüyor, bazılarımızın kendini kötü hissetmesine neden oluyor. Bir yönüyle de korkutucu matematik gösterimi, yazılım geliştiricilerin önüne bir bariyer olarak dikiliyor. Oysa matematik gösterimini bir kenara koyarak konunun özünü anlayıp içselleştirebilmiş geliştiriciler için karmaşıklık, sıradan bir içgüdü haline dönüşüyor. Bu sunumda yazılımda zaman karmaşıklığının temellerini, bir kod parçasına bakarak zaman karmaşıklığının nasıl öngörülebileceğini ve temel veri yapılarının/algoritmaların zaman karmaşıklıklarını tartışacağız.

Pizzalarımız Moneo, kahvelerimiz Düğün.com'dan. Etkinliğe katılım ücretsiz, kontenjanımız kısıtlı. 6 Temmuz'da görüşmek üzere!

 • Öncelikle çok çok özür dileriz. Biz yaklaşık bir yıldır bütün etkinliklerimizi Startup Cafe'de yapıyoruz. Ortalama katılım 50-70 arası olduğu için de alana rahat rahat sığabiliyoruz. Bilgem Çakır her zaman Türkiye'de olmadığı için de biraz daha fazla insan anlatacaklarından faydalansın diye düşündük. Önceki tecrübelerimizle de yaz ayı, hafta sonu gibi olumsuz kriterlerle 3'de 1 oranında katılım olacak diye hesapladık. Maalesef gelip gidenlerle katılım 200+ oldu ve evdeki hesap çarşıya uymadı. Video kayıtlarını aldık mümkün olan en kısa sürede paylaşıyoruz. İnşallah Temmuz sonunda da çok daha büyük bir alanda etkinliğin tekrarını yapıyoruz. İlginiz için çok teşekkür ederiz.
  Read more
  Read less
 • Burak5 years ago
  böyle bir değerin geldiği etkinlik için mekan seçimi çok çok çok kötüydü. sonraki etkinliklerde önce mekanı araştırıp gelicem.
  Read more
  Read less
 • Uzun yollar aşıp geldik ama giremedik maalesef. Katılımcı sayısı mekana göre belirlenseymiş keşke :'(
  Read more
  Read less
 • Feyiz depolayan çıksın arkadaşlar, kasıyor :)
  Read more
  Read less
 • Kayıt yaptırıp geldik ama dışarıda kaldık 👎
  Read more
  Read less
 • Bunu saymıyoruz, daha geniş bir yerde bidaha yapılmalı 🤨
  Read more
  Read less
Show more comments
Düğün.com

PHOTOS