TCP Bağlantı Pratikleri 2

İstanbul PHP Topluluğu olarak sizi yeni bir etkinliğe davet ediyoruz! 🎉

 

30 Ocak tarihinde gerçekleşecek bu etkinlikte deneyimlerimizi paylaşmak için online olarak bir araya geliyoruz.

 

Bu etkinlikte konuşmacımız Mert Şimşek, PHP tabanlı uygulamalarda, özellikle Symfony ve Laravel framework'leri içinde TCP bağlantılarını etkili bir şekilde nasıl yönetebileceğimiz konusunda deneyimlerini aktarmak üzere, 
"TCP Bağlantı Pratikleri 2" sunumu ile bizlerle olacak.
 
İlk olarak Aralık ayında düzenlediğimiz "TCP Bağlantı Pratikleri - 1" sunumunu kaçıranlar için bir özet geçeceğiz. Ardından uygulamalarımızda verimli ve problem çıkarmayan TCP bağlantıları için nelere dikkat etmemiz gerektiğini görmeye devam edeceğiz. Bunlarak ek olarak doğrudan PHP-FPM runtime yerine worker-mode/daemon/infinite process gibi isimlere sahip runtime'lar olan Swoole/FrankenPHP/Roadrunner gibi servisleri kullandığımızda hangi problemler ile karşılaştık, nasıl çözdük ve neleri kontrol etmemiz gerektiğini de görmüş olacağız.

Etkinlik Konusu Hakkında:
TCP (Transmission Control Protocol), günümüzde web uygulamalarında veri iletimi için yaygın olarak kullanılan bir iletişim protokolüdür. Ancak, bu bağlantıların doğru bir şekilde açılması, kullanılması ve yönetilmesi kritik öneme sahiptir. Bu bağlantıların güvenliğini sağlamak ve performanslarını artırmak için hangi yöntemleri kullanabileceğimizi tartışacağız. TCP bağlantılarının hata durumları ve nasıl ele alınması gerektiği konularına da değineceğiz. Pratik örneklerle, gerçek dünya senaryolarında TCP bağlantılarını nasıl ele alabileceğinizi anlamınızı sağlamak amacıyla kod parçaları ve uygulama senaryoları göstereceğim. Böylece, güvenilir ve performanslı TCP bağlantıları yönetme konusundaki becerilerinizi geliştirecek ve uygulamalarınızda daha etkili iletişim kurabileceksiniz.

 

Bu etkinliğe, PHP dünyasındaki gelişmeleri yakından takip etmek ve PHP ile ilgili bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmak isteyen herkes katılabilir.

 

Katılım ücretsizdir ve tüm PHP meraklılarına açıktır.

 

Sen de İstanbul PHP etkinliklerinde konuşmacı olarak yer almak istiyorsan Konuşmacı Çağrısı formumuzu doldurabilirsin!

 

Etkinliğimize katılmak için kayıt olmayı unutmayın, keyifli bir etkinlik olması dileğiyle! 🐘

Schedule

January 30, 2024

6:00 PM - 8:00 PMTrack 1
TCP Bağlantı Pratikleri 2
Mert Şimşek

Speakers

speaker.name

Mert Şimşek

Backend Engineer, Beyn Technology

There are no comments. Be the first one!

Tuesday, January 30, 2024
18:00 - 20:00
Africa/Abidjan
Online