PHP ve Mikroservisler

2020'de buluşmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz ve 15 Şubat'ta iyzico ofisinde buluşuyoruz! Bu ay konumuz Mikroservisler. Konuşmacılarımız ICS Defense Ekip Lideri Erhan Yakut, Zingat Yazılım Mimarı İlkay Narlı ve Google Developer Expert İsmail Baskın ile PHP ve mikroservis mimarisini, yayına alım ve yönetim süreçlerini konuşuyoruz.

Etkinlik Programı:

  • Pizza - Networking
  • Erhan Yakut: PHP ve NATS ile Mikroservis Mesajlaşma Sistemi
  • Kahve Molası
  • İlkay Narlı: Kong API Gateway
  • İsmail Baskın: Istio ile Mikroservislerinizi yayına hazır hale getirin!
     

PHP ve NATS ile Mikroservis Mesajlaşma Sistemi

NATS Server, cloud native uygulamalarda, IoT mesajlaşma sistemlerinde ve mikroservis mimarilerinde kullanılan basit, yüksek performanslı bir açık kaynaklı mesajlaşma sistemidir. Oturumda NATS ve PHP kullanarak mikroservis mimarisinde hızlı bir mesajlaşma kanalının nasıl oluşturulacağını ele alıp gerçek bir mikroservis yapısının nasıl olması gerektiğini ve verilerin nasıl daha hızlı bir şekilde iletilebileceğini anlatacağım.

Kong API Gateway

Monolitik mimarilerden vazgeçerek dünyaya getirdiğimiz mikro servislerin yönetimi servisler çoğaldıkça içinden çıkılması güç bir hale gelebiliyor. Hepimizin sorunları neredeyse aynı. Genel sorunlara ortak çözümler sunan ve açık kaynaklı bir yazılım olan Kong'u inceleyerek, deneyimlerimiz hakkında konuşacağız.

Istio ile Mikroservislerinizi yayına hazır hale getirin!

Mikroservisleri gözetleme, izleme, yetkilendirme, hatalara karşı toleranslı hale getirme, trafiği güvenli hale getirme, akıllı deployment gibi kritik öneme sahip özelliklere herhangi bir kod değişikliği yapmadan sahip olmak için Istio bizlere müthiş fırsatlar veriyor. Service Mesh nimetlerini yakından tanımak için buyrun sohbete.

Etkinliğe katılım ücretsiz, kontenjan 60 kişiyle sınırlı. 15 Şubat'ta görüşmek üzere!

 

There are no comments. Be the first one!

Saturday, February 15, 2020
10:00 - 13:00
Africa/Abidjan
iyzico
Burhaniye, Atilla Sk. No: 7, 34676 Üsküdar/İstanbul, Istanbul, Turkey
iyzico

PHOTOS