Hacknights - Siber Güvenlik Operasyonları Merkezleri Yeterli mi?

Hacknights serisi ikinci haftası ile devam ediyor. Bu haftaki konuğumuz Binalyze'da Product Marketing Manager olarak çalışan Evren Pazoğlu. Bu haftaki sunumda "Siber Güvenlik Operasyonları Merkezleri Yeterli mi?" konusunu ele alacak olan Evren Pazoğlu, 

"Siber saldırıların hem çeşidi hem de sayısı gün geçtikçe artıyor. Günümüzde kendilerini hem yetenek hem de iş modeli olarak geliştiren saldırganların karşısındaki en güçlü savunmamız Siber Güvenlik Operasyonları Merkezleri. Peki SGOM'lar yeterince etkin ve yeterli mi, eksikleri neler ve bu eksikler nasıl iyileştirilebilir? Bu etkinliğimizde;
 - SGOM nedir, ne işe yarar, eksikleri nelerdir ve 
 - Bu eksikler nasıl iyileştirilir konularını işleyeceğiz." 

başlıklarını içeren konuşmasıyla bizlerle olacak.

Evren Pazoğlu


70’lerin sonlarında Ankara’da doğdu, bir süper kahraman olan Anneannesi tarafından büyütülüp yetiştirildi. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra bilerek ve isteyerek Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliğine girdi, fiziğe doyamayıp yüksek lisans yaptıktan sonra bilim ve ilim ile olan tüm ilişkisini kesti. 10 yılı aşkın süre Aikido başta olmak üzere Wing-Tsun, Kendo, Systema, Boks gibi savaş sanatları ile hem teorik hem de pratik olarak uğraştı. Uzun yıllar farklı gruplar ile vurmalı sazlar çalarak, profesyonel olarak müzik yaptı. 
 

90’ların sonlarında yanlışlıkla Linux ve Açık Kaynak ile tanıştı ve uzun yıllar Açık Kaynak fanatiği olarak hayatını devam ettirdi. Profesyonel iş hayatına ağ ve sistem yöneticiliği yaparak başladı, sonrasında ağ güvenliği, bilgi güvenliği, SOC Yönetimi, SOC mimarisi, Hizmet Tasarımı, Hizmet Yönetimi, Süreç Tasarımı konularında uzmanlaştı. Barikat ARGE bünyesinde 3 farklı ürünün Ürün Yöneticiliğini yaptı, M. Nezir Yücesoy ile beraber "Siber Güvenlik Operasyonları Merkezi" kitabını yazdılar. Son bir yıldır Binalyze firmasında Enterprise Security Architect ve Product Marketing Manager olarak çalışıyor. 
 

Yemeyi, içmeyi, okumayı, yazmayı, izlemeyi ve bu yaptıkları hakkında aralıksız konuşmayı sever. Bir erkek çocuk babasıdır.
 

Speakers

speaker.name

Evren Pazoğlu

Product Marketing Manager, Binalyze

CREATED BY
HACKNIGHTS
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı (BTK)