AWS CDK for Terraform

AWS CDK for Terraform

Terraform Hashicorp tarafından geliştirilen güçlü bir Infrastructure-as-Code aracı. Kendi konfigürasyon diliyle geliştirdikleri bu araç, birden fazla sağlayıcı ile kullanılabiliyor, güçlü bir ekosistemi var.

 

AWS CDK (Cloud Development Kit) aynı amaca hizmet eden, AWS'nin kendi içinden çıkan, kod yazarak altyapımızı yönetmemizi sağlayan bir araç.
 

CDK for Terraform ise CDK ile hazırladığımız kodları Cloudformation yerine Terraform konfigürasyonlarına çevirerek kullanabiliyoruz.
 

Bu sunumda uzun süredir kullandığımız Terraform bazlı konfigürasyon yapımızı CDK ile nasıl değiştirebileceğimize, artıları ve eksilerine bir değerlendirme raporu olarak değineceğiz.

 

Konuşmacı: M. Tarık Yurt

Start-up tozu yutmuş yazılım mühendisi/kız babası. Hacettepe mezunu. Bulutla hemhal olmuş, takım nasıl ölçekleniri kafaya takmış, son 5 senedir Bayzat'ta Site Reliability Engineering takımıyla beraber üretmeye devam ediyor. DevOps ve AWS ile içli dışlı, Go sever/yazar, vim'den çıkabilir, bol bol blog okur.

 

Program:

19:00 - 19:45 : Konuşma

19:45 - 20:30 : Pizza & Networking

 

Sponsorlar: 

Etkinlik sponsoru: Sufle.io

Mekan sponsoru: Ankara TEKMER

 

(Sponsorluk için info@cloudturkey.io 'ya email atabilir bilgi alabilirsiniz.)

 • Online yayınlanacak mı acaba?
  Read more
  Read less
  • Emrah Şamdan2 years ago
   Selamlar, henuz bunun icin altyapi calismalarimizi tamamlayamadik. Ama yayinlar basladiginda da sonrasinda YouTube kanalimiza eklenecek. Canli yayin olmayacak.
   Read more
   Read less
CREATED BY
Cloud Türkiye
Ankara TEKMER