Technology Radar: Software Engineering Intelligence Platforms - Online

Online Etkinlik

Technology Radar: Software Engineering Intelligence Platforms

 

Improving Engineering Efficiency & Developer Experience to build high-performing software organizations.

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

“Takımının sağlık durumu ne durumda, işler sizin için nasıl gidiyor?” sorusu, mühendislik yöneticileri için (CTO’dan takım liderine) yanıtlanması zor bir sorudur. Yanıt verebilmek için Git, Sonar, Fortify, CI/CD, Jira, APM gibi birçok farklı kategorideki araçlara erişip takımla/projeyle ilgili metrikleri toplamak ve onları anlamlı bir şekilde ilişkilendirmek gerekmektedir.

 

Software Engineering Intelligence Platformları (SEIP) aşağıdaki sorulara yanıt vererek tam da bu sorunu çözmeyi amaçlıyor:

“Ne üzerinde çalışıyoruz, nasıl bir çıktı üretiyoruz, süreçteki sürtünmeler ne, uyguladığımız kötü pratikler var mı, neyi iyileştirebiliriz?”

 

SEI platformları son dönemde yükselen trendler arasında yer alıyor. Gartner, Mart ayında yayımladığı raporda, 2023 yılında yazılım takımlarının %5'inin bu platformları kullandığını, 2026 sonuna kadar ise bu oranın %70'e ulaşacağını öngörmektedir.

 

Bu etkinlikte, SEI platformlarının önemi ve yazılım organizasyonları için sunduğu yaklaşımlar ile üretkenliği (engineering efficiency), kaliteyi ve geliştirici deneyimini (developer experience) tek platform üzerinden iyileştirerek yüksek performanslı ve sağlıklı yazılım organizasyonlarının nasıl oluşturulabileceği konuşulacaktır.

There are no comments. Be the first one!

Wednesday, May 3, 2023
17:00 - 19:00
Africa/Abidjan
Online
CREATED BY
Beşinci Değer